ČÁST 2: BATOHY/TAŠKYDalší části článku

S ohledem na přehlednost článku jsme jej rozdělili do několika dalších kategorií

ÚVOD
EDC Obecně
VYBAVENÍ ČÁST 1: Oděv (kalhoty)
VYBAVENÍ ČÁST 2: Batohy/tašky

5.11 RUSH MOAB 6 (Mobile Operation Attechment Bag)


Na první pohled jednoduchá příruční taška přes rameno, ale zdání klame.

Ramenní popruh je vybaven kapsou na komunikační techniku a má otvor na protažení kabelu od sluchátek. Popruh lze k batohu připnout z obou stran, takže není problém uzpůsobit nošení jak pro práva k a tak leváka.

Hlavni kapsa je rozdělena napůl, díky stahování na pruženku se hodí k nošení zrcadlovky s delším objektivem. Hlavni kapsa obsahuje dále dvě menší kapsy ze síťoviny na drobné vybavení.

Sekundární kapsa obsahuje klasický pořadač na drobné vybavení a dvě kapsy, do kterých se v pohodě vejde zásobník pro AR15.

Skrytá kapsa na zbraň, která se zavírá na suchý zip pro snadnější přístup ke zbrani je vybavena BBS Systémem a tak akorát se do ni vejde Glock 19, nošení větší zbraně by bylo již problematické.

Na vrchní části batohu je fleecová kapsa na brýle. V zadní části je další kapsa na zip bez vnitřního uspořádání, která je určena k nošení litrového vaku na vodu, což mi u tak malého batohu přijde zbytečné i s ohledem na nepohodlné nošení batohu přes rameno při větším zatížení.

Díky tzv. Tier Systému lze MOAB připojit k batohům 5.11 RUSH, jedná se vlastně o čtyři popruhy s trojzubcovou sponou, které jdou připnout na MOLLE vazbu po stranách batohu.

Vyrábí se jak v taktickém provedení s MOLLE vazbou, ale i v civilní, lehce pozměněné, verzi pod názvem COVRT ZAP.cena:
MOAB 6: 2470,- Kč
COVRT ZAP: 3000,- Kč


Detaily:
5.11 2-BANGER


Menší taška jednoduché stavby i vzhledu přes rameno. Ideální pro běžné nošení doplňkového vybavení, které se již nevejde do kalhot. Taška má nízký profil a při nošení rozhodně nepřekáží ani jinak neomezuje na rozdíl třeba od objemné MOAB 6

Hlavní kapsa, která se zapíná na zip, má na vnější straně pás široké pruženky, která je prošita a tím tvoří čtyři pořadače. Ty nejsou ideální pro tenké předměty jako propisky nebo lightsticky, spíše na vybavení velikostně odpovídající turniketu nebo izraelskému obvazu. na zásobníky třeba pro AR15 jsou zase příliž úzké. Vnitřní strana kapsy je ze suchého zipu, tudíž umožňuje připnutí libovolného pouzdra s BBS systémem.

Menší kapsa je rovněž na zip a obsahuje dva síťované pořadače na drobnější vybavení a jistící karabinku např. na klíče.

Na vnitřní straně tašky je otevřená kapsa s dvěma chlopněmi na zajištění zásobníků. uvnitř kapsy je stejný pořadač z široké pruženky jako v hlavní kapse. A také je na vnitřní straně síťovaná kapsa, která má však ve spodní části dva otvory, takže se nehodí pro nošení drobných předmětů, ale spíše dokumentů nebo dokladů.

Ramenní popruh se dá připnout na obě strany tašky a umožňuje pohodlné nošení jak na pravé i levé straně. Na ramenním popruhu je panel s Lasercut vazbou ze suchého zipu. Z boku tašky jsou tři řady Molle vazby. K tašce se dá připnout také opaskový popruh, který zajišťuje, aby taška držela na svém místě.cena: 2030,- Kč

Detaily:
Kam dál?

S ohledem na přehlednost článku jsme jej rozdělili do několika dalších kategorií

ÚVOD
EDC Obecně
VYBAVENÍ ČÁST 1: Oděv (kalhoty)
VYBAVENÍ ČÁST 2: Batohy/tašky
Webové stránky a veškerý jejich obsah jsou majetkem spolku Teiwaz, všechna práva vyhrazena. Vytvořeno v roce 2015